Kurucumuzdan

Kurumumuz, 1981 yılında, her biri eğitimci olan ve alanında uzmanlaşmış kurucu öğretmenlerle GÜNEŞ DERSHANESİ adı altında eğitim-öğretim hizmetlerine başladı. Amacımız yılların verdiği deneyimle öğrencilerimizi sınavlara en iyi şekilde  hazırlamak ve bu alanda Antalya’da bir fark yaratmaktı. Bir insanın sadece istediği üniversiteyi kazanmakla hayatta başarılı olamayacağını düşündük. Bu bilinçle öğrencilerimize bilgiye ulaşma, kendini tanıma ve ifade edebilme, özgüveni gelişmiş bir birey olarak hayata atılma konusunda da rehber olmaya çalıştık. Öğrenme hızı ve şekli konusunda her bireyin farklı yapıda olduğunu biliyorduk. Bu nedenle öğrencilerimizin 20-30 kişilik kalabalık sınıflarda kaybolmasına izin vermedik. Ferah, donanımlı sınıflarda, kişiye özel tam öğretim modelleri ile gençlerimizin geliştirilmesini ilke edindik.

Öğrencilerimize kendilerini evlerinde hissedecek rahat, güvenli çalışma ortamları sağlayarak öğrenmeyi olumsuz etkileyecek unsurlardan etkilenmemelerini istedik. Eğitim-öğretim faaliyetlerinin başarıya ulaşması için veli ile sürekli bir etkileşim ve iş birliği mutlaka olmalıdır. Bizler bu sürece velilerimizin de aktif olarak katılmalarını sağladık. Velilerimize, öğrencimizin verimli ders çalışma alışkanlığı kazanmaları, sınav kaygısının olumsuz etkilerinden korunmaları ile ilgili olarak yapmaları gerekenler konusunda rehber olmaya çalıştık. Öğrencilerimizin ders başarısı, devamsızlık ve psikolojik durumları konusunda velilerimizle sürekli irtibat halinde olduk. Böylece velilerimizin de sürece katılmalarıyla büyük bir aile olduk.

Kurum olarak, devletimizi oluşturan temel prensipler dışındaki amaçlar yönünde faaliyet gösteren herhangi bir ideolojik yapılanmaya hiçbir zaman hizmet ve itibar etmedik; bu oluşumların desteğini almadık veya bu yapıda bir öğretmenin bizimle çalışmasına izin vermedik. Her zaman tek amacımız, bizlere çocuklarını emanet eden velilerimizin ve iyi bir gelecek hayali kuran gençlerimizin umutlarını boşa çıkarmamaktı. Bu uğurda kurucu olan olmayan tüm öğretmenlerimiz ve çalışanlarımızla büyük çaba sarf ettik. Bugün, bizlere güvenen, çabamızı takdir eden, kurumumuzu kendi kurumları gibi benimsemiş, üniversitelerin istedikleri bölümlerinden mezun olmuş veya eğitimine devam eden yüzlerce öğrenci ve velilerimizle büyük bir aile olabilmenin gururunu ve sevincini yaşıyoruz.

Şimdi, sınavlara hazırlık sistemindeki değişimlere uyum sağlamak doğrultusunda GÜNEŞ ÖZEL ÖĞRETİM KURSU adı ile gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamaya devam ediyoruz. Sistemli ve programlı bir şekilde sınavlara hazırlanmak, öğrenme hızı ve ihtiyaçları yönünde destek almak; rahat, güvenilir, samimi bir ortamda sınav kaygısı yaşamadan hayallerine ulaşmak isteyen tüm gençlerimizi GÜNEŞ ÖZEL ÖĞRETİM KURSU ailesinde görmek isteriz.

Bizlerin bugünlere gelmesinde  güven ve gayretleriyle bizlere  destek olan tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ederiz.

Özgür AKDAĞ

Kurucu

Matematik Öğretmeni